Kim jesteśmy?


Produkujemy paluszki, żelki, galaretki, kamyczki i rodzynki w czekoladzie. O naszym produkcie flagowym, czyli paluszkach sezamowych nasi klienci mówią:

„Najlepsze paluszki, jakich miałam okazję spróbować. Grube, kruche, delikatne, wspaniały sezam.”

Początki


Rok 1989 r. – wykorzystując wykształcenie cukiernicze i doświadczenie w branży rozpoczęliśmy własną produkcję żelków. Na rynku nie było specjalistycznych maszyn, więc wyrabianie ich odbywało się ręcznie.

Osiągnięcie idealnej konsystencji produktu wymagało dużego zaangażowania siły ludzkich mięśni, proces produkcji trwał znacznie dłużej niż aktualnie.

Więcej

Rozwój


Recepturę paluszków dopracowywaliśmy metodą wielu testów, a produkcja ruszyła dopiero wtedy, gdy prawdziwi smakosze uznali, że paluszki są rarytasem. Od początku działalności nasze wyroby zyskały uznanie na terenie całego kraju. Paluszki „Sezamki” szybko stały się hitem i są nim nieprzerwanie do dziś.

Z biegiem czasu oraz wraz z rozwojem naszej firmy zainwestowaliśmy w maszyny, które usprawniły pracę oraz pozwoliły zwiększyć produkcję. W ten sposób wykonaliśmy krok, którego efektem jest aktualnie działający zakład produkcyjny.

Wysoka jakość


Dokładamy wszelkich starań, aby nasze produkty były nie tylko smaczne, ale również zdrowe. Stosujemy wyłącznie naturalne barwniki i nie używamy żadnych sztucznych konserwantów.

Produkujemy nie tylko pod własną marką, ale również dla koncernów farmaceutycznych, które mają bardzo wysokie wymagania jakościowe. Nasze produkty regularnie przechodzą szczegółowe audyty, a ich pozytywny wynik gwarantuje niezmienny poziom jakości.

Dbamy również o poziom cen. Najwyższej jakości paluszki, żelki, kamyczki i galaretki Cymes można nabyć w przystępnej cenie, co doceniają nasi klienci.

Jakość,
naturalne składniki,
dobra cena

Współpraca


Nasza firma sprzedaje produkty pod własną marką, ale również na zlecenie dużych sieci handlowych, sieci aptek i koncernów farmaceutycznych. Mamy świadomość indywidualnych potrzeb zamawiającego i dopasowujemy do nich produkt, ale jakość i naturalny skład produktów niezmiennie pozostaje na pierwszym miejscu.

Mamy odpowiednie możliwości produkcyjne, żeby zapewnić dostawy dużych partii towarów, a terminowa realizacja zamówień czyni z nas wartego współpracy partnera handlowego. Uznanie naszych klientów oraz wieloletnie zaufanie są dla nas widocznym sygnałem, że podążamy w dobrym kierunku.

Nagrody i wyróżnienia


Nasze wysiłki wkładane w pracę nad smakiem i jakością produktów zostały docenione. Za paluszki „Sezamki” dostaliśmy Laur Konsumenta oraz wyróżnienie Najlepsze w Polsce.

Nasza firma została również doceniona kilkakrotnie przez Gazele Biznesu i Diamenty Forbes’a (2014 – 2015). Kapituła doceniła nasze działania na rzecz polskiej gospodarki – zatrudniamy pracowników na podstawie umów o pracę, dając im stabilizację oraz poczucie bezpieczeństwa finansowego.

Więcej